MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 8862208
nr 886 2208
Pall
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, höjd: 43
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 7 april 2014
kl 18:01:11
800 kr
2.000 kr
1.000 kr
1.500 kr
2.000 kr
3.200 kr
2.600 kr
3.200 kr
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn